Dołącz do nas !

Zarejestruj się korzystaj z pełnego dostępu do darmowych filmów szkoleniowych, artykułów, porad i katalogu ośrodków.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie spersonalizowanych wiadomości email, od serwisu narovista.pl.
Wyszukiwarka
Wywiad z Gerdem Heuschmannem
   SalonMistrzów

Gerd Heuschmann to nie tylko trener, to także jeździec i weterynarz, a przede wszystkim orędownik klasycznej szkoły jazdy w jak najlepszym rozumieniu tej nazwy. Każdy kto miał okazję porozmawiać chociaż przez moment z Gerdem Heuschmannem, spotkał człowieka charyzmatycznego, pełnego pasji, który w swoich rozważaniach na pierwszym miejscu stawia dobro konia.

Masz pytania lub opinię? Napisz do nas!


CAPTCHA Image


Trener swoją wiedzą dzieli się z pozostałymi jeźdźcami na cyklicznie organizowanych szkoleniach oraz poprzez swoje książki: „Nos do przodu”, „Gdyby konie mogły krzyczeć”, „W poszukiwaniu równowagi” oraz „Anatomia i biomechanika ustawienia i zgięcia”.

Swoją inspiracje czerpie z nauki dawnych mistrzów klasycznego jeździectwa jak Podhajsky czy Steinbrecht, którzy szkoląc swoje konie nie stawiali im wymagań ponad ich siły, ale trenując w zgodzie z ich ciałem dawali czas na rozwój i stopniowo zwiększali wymagania. Heuschmann potwierdza swoją naukę jako weterynarz. Operując konie jest w stanie jest w stanie opisać sposób treningu, który doprowadził do urazu czy deformacji.


PARTNERZY