Dołącz do nas !

Zarejestruj się korzystaj z pełnego dostępu do darmowych filmów szkoleniowych, artykułów, porad i katalogu ośrodków.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie spersonalizowanych wiadomości email, od serwisu narovista.pl.
Wyszukiwarka
O Andrzeju Lemańskim
   SalonMistrzów
Masz pytania lub opinię? Napisz do nas!


CAPTCHA Image

Imię i nazwisko: Andrzej Lemański

Data urodzenia: 1960-04-30

Klub: Jeździecki Klub Sportowy Jantar Stryków

Ważniejsze konie: Akord, Wagram, Kaliniec, Aladyn, Bischof L, Faust Z, Erebus, Finaretta, Antonia L, First Fighter, Castiglione L, Acrobat, Whitney

 

O zawodniku:

Mistrz Polski w skokach przez przeszkody, 3-krotny Wicemistrz Polski. Wieloletni członek Polskiej Kadry Narodowej. Uczestnik Mistrzostw Europy i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę w Pucharach Narodów. Był pewnym, bardzo mocnym punktem Polskiej Reprezentacji. W 2010 roku wziął udział w prestiżowym turnieju Meydan FEI Nations Cup. Jest świetnie wyszkolonym technicznie, a jednocześnie jeżdżącym z wielkim wyczuciem i kulturą zawodnikiem.

Zaczynał  1970 roku w Łódzkim Klubie Jeździeckim, gdzie w szkółce sportowej uczył się jazdy pod okiem Piotra Polakowskiego przez okres kilku lat. W 1989 roku, Andrzej Lemański założył Jeździecki Klub Sportowy Jantar Stryków – do dnia dzisiejszego pełni w nim funkcję prezesa. W międzyczasie odbył  praktykę studencką w Stanach Zjednoczonych. Związany  również ze Stadem w Łącku, z którym współpracował przez wiele lat. Współpracował również z Januszem Aleksandrowiczem z Lublina.

Zaczął jeździć w wieku 9 lat. Jego pierwszym koniem był Aladyn. Przez wiele lat dosiadał również Akorda oraz Wagrama i Kalińca.
Wielkie sukcesy odnosił na sławnym, siwym, legendarnym ogierze Bischof L.

 

Ważniejsze osiągnięcia:

1998:

wicemistrzostwo Polski, Klikowa, na Wagramie i Kalińcu

2000: 

wicemistrzostwo Polski, Starogard, na Fauście

2007:

udział w Mistrzostwach Europy, Mannheim, na Bischof i Eskudero

wicemistrzostwo Polski, Chojnów, na Bischofie i Eskudero

2012:

pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski, Leszno

 

Prywatnie:

Skończył studia rolnicze i hodowlane. Obecnie prowadzi założony przez siebie klub Jeździecki Jantar w Strykowie pod Łodzią. Pomaga mu syn Michał- znakomity, świetnie wyszkolony jeździec. Andrzej Lemański  jest obecnie jednym z najlepszych trenerów w Polsce. Ma wielką charyzmę jako trener i jako człowiek; cieszy się najwyższym szacunkiem oraz niekłamaną sympatią całego środowiska jeździeckiego.

 


PARTNERZY